Kütüphanemiz

ITO Bilgi Merkezi uluslararasi nitelikte bir is kütüphanesidir. Merkezimiz, ticari bilginin güncel ve pratik olmasi zorunlulugundan dogan ve çogunlukla süreli yayinlardan olusan bir birim olarak basta üyelerimiz olmak üzere yerli ve yabanci uzmanlarin, arastirmacilarin, akademisyenlerin ve Oda uzman personelinin bilgi ihtiyacini karsilamaktadir.

Çagdas bilgi teknolojilerini kullanarak uluslararasi standartlarda hizmet veren Bilgi Merkezi'nde kitap, süreli yayin ve basili olmayan materyalden olusan genis kapsamli bir koleksiyonun yani sira on-line ve internet abonelikleri de bulunmaktadir. Yerli ve yabanci ithalatçi, ihracatçi, üretici, acente, distribütör gibi firma bilgilerini içeren özellikle cd-rom agirlikli zengin adres kataloglari da merkezimizin en çok ilgi çeken kaynaklari arasindadir.

Kullanicilarin bilgi ihtiyaci, bir danisma görevlisinin yardimiyla karsilanmakta olup, arastirma yapacagi konuya göre bilgi kaynaklarina yönlendirilmekte veya gerektiginde de birebir yardimci olunmaktadir