İktisadi Kalkınma Vakfı

Dünya Ticaret Merkezleri, ticaretin gelişmesini sağlayan, yerli ve yabancı iş çevrelerine çalışma ortamı hazırlayan, sekreterlik, danışmanlık, turizm ve rehberlik hizmetleri sunan, uluslararası kuruluşlardır. Kısacası bir ülkenin dışarıya açılan kapılarıdır.
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), 1982 yılında, İstanbul Ticaret Odası öncülüğünde kurulmuştur ve Dünya Ticaret Merkezleri Birliği`nin üyesidir.
İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı karşısında, 500 dönüm arazi üzerinde kurulu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi; 80.000 m2 kapalı alanda yer alan 8 sergileme salonu ve 30.000 m2 açık sergi alanı ile dünya standartlarında fuarcılık hizmeti vermektedir.
Ayrıca 90.000 m2`lik alan üzerine kurulu 3 adet, 17`şer katlı ofis ve işyeri binaları, işdünyası için önemli bir merkez oluşturmaktadır.
İDTM bünyesinde yer alan sergi salonları, yılda 3 milyondan fazla ziyaretçi çekmektedir. Türkiye` nin uluslararası standart ve anlayıştaki en büyük fuar alanıdır. İstanbul`a yepyeni bir eğlence anlayışı sunan eğlence ve gösteri merkezi de İDTM`nin dev kompleksi içinde yer almaktadır. Dünyaca ünlü gösterilere ev sahipliği yapan bu merkez 5.500 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir. Beş yıldızlı, 16 katlı ve 672 yataklı ve dört yıldızlı, 265 odalı ve 531 yataklı iki otel yakın bir gelecekte yerli ve yabancı konuklarını ağırlayacaktır. 2003 yılında hizmete girecek olan 5.500 kişi kapasiteli kongre merkezi de İDTM`nin bu görkemli kompleksine değer katacaktır.
Ayrıca, 26.000 m2`lik bir alanda oluşturulacak 2 ayrı sergi salonu proje aşamasındadır.

www.wtcistanbul.net